VALIDĂRI MEMBRI USR

November 24, 2017 in Comunicate by administrator

http://www.uniuneascriitorilor.ro/2017-11-23-rezultate-validari-2017

În urma ședinței Consiliului Uniunii Scriitorilor din România din data de 23 noiembrie 2017, au fost validați ca membri ai U.S.R. următorii candidați:

Filiala Alba-Hunedoara

  1. Gheorghe Botezan
  2. Ion P. Iacob
  3. Dumitru Toma

Filiala Arad

  1. Florin Ardelean
  2. Ramona Băluțescu
  3. Petre Don
  4. Juhász Béla
  5. Ion Oprișor

În urma ședinței Consiliului Uniunii Scriitorilor din România din data de 23 noiembrie 2017, au fost validați ca membri ai U.S.R. următorii candidați:

Filiala Alba-Hunedoara

  1. Gheorghe Botezan
  2. Ion P. Iacob
  3. Dumitru Toma

Filiala Arad

  1. Florin Ardelean
  2. Ramona Băluțescu
  3. Petre Don
  4. Juhász Béla
  5. Ion Oprișor

Filiala Bacău

  1. Liviu Chiscop
  2. Camelia Iuliana Radu

Filiala Brașov

  1. Florin Caragiu
  2. Iulian Cătălui
  3. Eduard Dorneanu
  4. Daniela Șontică

Filiala București – Critică, Eseistică și Istorie Literară

  1. Teodor Baconschi
  2. Iulian Băicuș
  3. Cristian Crăciun
  4. Teșu Solomovici

Filiala București – Literatură pentru Copii și Tineret

  1. Corin Bianu

Filiala București – Poezie

  1. Diana Marinache (Crizantema Trandafir)
  2. Nicoleta Milea

Filiala București – Proză

  1. Simona Antonescu
  2. Stere Mihai Derdena
  3. Teodor Hossu Longin
  4. Mihai-Bogdan Ionescu-Lupeanu

Filiala București – Traduceri Literare

  1. Monica Bottez
  2. Mircea Bucurescu
  3. Lidia Grădinaru

Filiala Chișinău

  1. Liliana Armașu
  2. Mircea V. Ciobanu
  3. Eugen Lungu

Filiala Cluj

  1. Rodica Baconsky
  2. Mircea Gelu Buta
  3. Elena Cărăușan
  4. Ioan Derșidan
  5. Flavius Lucăcel
  6. Lucian Nastasă-Kovács
  7. Ana Olos
  8. Ioan-Aurel Pop
  9. Mircea Ștefan
  10. Ion Urcan
  11. Veres István

Filiala Craiova

  1. Cornel Basarabescu
  2. Dumitru Niță Dodo
  3. Gela Enea
  4. Camil Tănăsescu

Filiala Dobrogea

  1. Marina Cușa
  2. C. Nastasia Savin
  3. Daniela Maria Varvara

Filiala Iași

  1. Neculai Amălinei
  2. Mugurel Andronic
  3. Gabriela Chiran
  4. George Luca
  5. Rodica Popel

Filiala Pitești

  1. Niculae Ionel
  2. Florina Isache
  3. Rodica Lăzărescu
  4. Savian Mur
  5. Domnița Neaga
  6. Ioan Vișan

Filiala Sibiu

  1. Elena Dragoș
  2. Gabriel Hasmațuchi

Filiala Sud – Est

  1. Darie Lăzărescu
  2. Iulian Moreanu

Filiala Târgu Mureş

  1. Melania Frătean (Melania Bancea)
  2. Pieldner Judit

Filiala Timișoara

  1. Maria Bologa
  2. Vasile Pistolea

Filiala Brașov

  1. Florin Caragiu
  2. Iulian Cătălui
  3. Eduard Dorneanu
  4. Daniela Șontică

Filiala București – Critică, Eseistică și Istorie Literară

  1. Teodor Baconschi
  2. Iulian Băicuș
  3. Cristian Crăciun
  4. Teșu Solomovici

Filiala București – Literatură pentru Copii și Tineret

  1. Corin Bianu

Filiala București – Poezie

  1. Diana Marinache (Crizantema Trandafir)
  2. Nicoleta Milea

Filiala București – Proză

  1. Simona Antonescu
  2. Stere Mihai Derdena
  3. Teodor Hossu Longin
  4. Mihai-Bogdan Ionescu-Lupeanu

Filiala București – Traduceri Literare

  1. Monica Bottez
  2. Mircea Bucurescu
  3. Lidia Grădinaru

Filiala Chișinău

  1. Liliana Armașu
  2. Mircea V. Ciobanu
  3. Eugen Lungu

Filiala Cluj

  1. Rodica Baconsky
  2. Mircea Gelu Buta
  3. Elena Cărăușan
  4. Ioan Derșidan
  5. Flavius Lucăcel
  6. Lucian Nastasă-Kovács
  7. Ana Olos
  8. Ioan-Aurel Pop
  9. Mircea Ștefan
  10. Ion Urcan
  11. Veres István

Filiala Craiova

  1. Cornel Basarabescu
  2. Dumitru Niță Dodo
  3. Gela Enea
  4. Camil Tănăsescu

Filiala Dobrogea

  1. Marina Cușa
  2. C. Nastasia Savin
  3. Daniela Maria Varvara

Filiala Iași

  1. Neculai Amălinei
  2. Mugurel Andronic
  3. Gabriela Chiran
  4. George Luca
  5. Rodica Popel

Filiala Pitești

  1. Niculae Ionel
  2. Florina Isache
  3. Rodica Lăzărescu
  4. Savian Mur
  5. Domnița Neaga
  6. Ioan Vișan

Filiala Sibiu

  1. Elena Dragoș
  2. Gabriel Hasmațuchi

Filiala Sud – Est

  1. Darie Lăzărescu
  2. Iulian Moreanu

Filiala Târgu Mureş

  1. Melania Frătean (Melania Bancea)
  2. Pieldner Judit

Filiala Timișoara

  1. Maria Bologa
  2. Vasile Pistolea

………………………………………………..

Felicitări, Camelia Iuliana Radu! Felicitări, Liviu Chiscop!